wtorek, 1 listopada 2011

Coś dla zapracowanych matek

Przedstawiam Wam kilka propozycji książkowych właśnie dla zapracowanych matek, które chciałyby kreatywnie spędzić czas ze swoim dzieckiem, a nie mają czasu na długie przygotowania. Ja często wykorzystuję te książeczki kiedy przychodzę do domu po pracy. Bardzo szybko wybieramy zadania i spędzamy ze sobą przyjemne chwile. Nie wspominając o tym, że dziecko podczas takich zabaw rozwija swoją wiedzę, wyobraźnię oraz sprawność małych rączek. Zalet zabaw z takimi książeczkami jest znacznie więcej, ale to już pewnie wiecie. Ja się skupię na tych książeczkach, które według mnie są godne polecenia, oto one:


Jak widzicie nie ograniczamy się do książek odpowiednich wiekowo. Zanim kupię książeczkę zaglądam do środka i po zawartości sprawdzam czy się nadaje dla mojego dziecka. Czasem zadania robimy po swojemu, np. zamiast obklejać plasteliną malujemy farbami, po prostu dostosowujemy je do swoich potrzeb. A na koniec kilka dzieł mojego synka zrobionych z tych książeczek oraz fotografie środków książek na zachętę.

2 komentarze:

  1. Czasem na prawdę nie ma co się sugerować wiekiem podanym na okładce :) Dzięki za ciekawy zbiór...niektórych nie znałam, trzeba będzie poszukać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też lubimy takie książeczki!

    OdpowiedzUsuń